Reguliarūs kraujo tyrimai – geresnės sveikatos garantas

Parašyta: 2013-09-30 | Autorius: | Comments Off
kraujo tyrimai

kraujo tyrimai

Rūpinantis savo sveikata labai svarbu atlikti reikiamus tyrimus. Kuo anksčiau bus atlikti kraujo tyrimai, tuo anksčiau gydytojai galės užkirsti kelią ligoms arba greičiau jas išgydyti. Gyvename amžiuje, kai medicina yra sparčiai pažengusi į priekį. Įvairūs medicininiai tyrimai dabar gali gana anksti padėti nustatyti diagnozę ir užkirsti kelią įvairioms ligoms arba bent jau lengviau su jomis kovoti. Medikai ragina pacientus bent kartą per vienerius metus atlikti bendrą kra

ujo tyrimą. Tokia profilaktika gali padėti išvengti net ir itin didelių negalavimų bei įvairių sveikatos sutrikimų. Juk sveikata yra pats dižiausias ir brangiausias mūsų turtas. Tik turėdamas sveikatos žmogus gali pasiekti savo tikslų. Todėl būtina rūpintis tiek savo, tiek savo artimųjų sveikata ir laiku atlikti reikiamus tyrimus.

Kur kreiptis?

Įvairūs kraujo tyrimai akcija taikant gali atsieiti kur kas pigiau nei įprastai. Taigi žmonės dažnai susigundo skelbiamomis mažesnėmis tyrimų kainomis ir pagaliau ryžtasi pasidaryti reikiamus tyrimus. Kartais kliūtimi tampa ne kaina, o informacijos stoka, nes atsiranda nežinančiųjų, kur ir kaip galima pasidaryti norimus kraujo tyrimus. Medikai pataria nesiblaškyti ir visų pirma kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad šis galėtų nukreipti pacientą reikiamiems tyrimams. Privačiose klinikose ar medicinos centruose galima norimus tyrimus pasidaryti ir be specialisto siuntimo. Reikiami kraujo tyrimai gali būti atlikti tiek pirminio, tiek antrinio, tiek tretinio lygio medicinos įstaigose. Patys paprasčiausi tyrimai atliekami pirminio lygio gydymo įstaigose, išsamesni, specializuoti kraujo tyrimai atliekami antrinio ir tretinio lygio ligoninėse. Atlikti kraujo tyrimus gali siųsti ir šeimos gydytojas, ir gydytojas specialistas, tai yra konkrečios srities medikas, pavyzdžiui, pulmanologas, kardiologas, neurologas, alergologas ir panašiai.

 

Kada atlikti?

Kada ir koks tyrimas yra reikalingas, geriausiai, be abejo, žino kvalifikuoti specialistai. Tad alergologas jus gali siųsti, kad būtų atlikti kraujo tyrimai alergijai nustatyti. Hematologas gali nukreipti detaliems kraujo kūnelių tyrimams ir panašiai. Medikai pataria ilgai nedelsti ir tyrimus atlikti ne tada, kai užklumpa ligos, bet reguliariai, bent kartą per metus rekomenduojama pasidaryti išsamų kraujo tyrimą. Laiku atlikti kraujo tyrimai gali padėti išvengti įvairių susirgimų, užkirsti kelią infekcinėms ir įvairioms kitoms ligoms. Medikai pastebi, kad laiku atlikti tyrimai ne vieną asmenį yra išgelbėję nuo vėžinių susirgimų ir kitokių rimtų ligų. Reikiami kraujo tyrimai vilniuje ar bet kuriame kitame šalies mieste gali būti atlikti pacientui pageidaujant. Privačiose gydymo įstaigose ši procedūra gali skirti kaina ir atlikimo greičiu. Nes privačios klinikos kai kuriuos tyrimus turi galimybę atlikti kiek greičiau nei viešosios gydymo įstaigos.

Kaip pasiruošti?

Pasirinkus gydymo įstaigą ir numačius tikslų laiką kraujo tyrimams atlikti, patartina žinoti tam tikrus dalykus, kurių būtina paisyti prieš kraujo tyrimą. Nesvarbu, kad kraujo tyrimai akcija taikant bus atliekami, vis tiek būtina paisyti režimo, kuris reikalingas prieš duodant kraujo tyrimui. Medikai pataria prieš kraujo tyrimą:

  1. 8–14 valandų vartoti tik vandenį, o ne kitus skysčius, taip pat nevalgyti;
  2. tyrimo išvakrėse nevartoti alkoholio, vengti riebaus bei kepto maisto;
  3. nerūkyti;
  4. nusiraminti, atsipalaiduoti;
  5. nevartoti jokių medikamentų, o jeigu kažką vartojate, būtina perspėti gydytoją arba laborantą.

Priklausomai kokie kraujo tyrimai vilniuje ar bet kuriame kitame mieste jums bus atlikti, gali priklausyti ir tam tikri režimai. Todėl gydytojai prieš paskirdami tyrimą turi informuoti pacientą apie tai, kokio režimo šis turi laikytis, kad tyrimas pavyktų. Skirtingi kraujo tyrimai gali pareikalauti ir skirtingo pasiruošimo, tad apie tai būtina pakalbėti su tyrimą paskyrusiu gydytoju.


Comments are closed.